Ted İstanbul Koleji Spor Kulübü


HABER / DUYURU / FAALİYET
NCAA FLORIDA TECH YAZ BASKETBOL KAMPI

NCAA FLORIDA TECH YAZ BASKETBOL KAMPI

Ben Mete GÜRAYTED Kolejinden mezun olduktan sonra, Florida Teknik Üniversitesi’nde hem bilgisayar ve elektrik mühendisliği bölümünde okudum, gecen yıl da bılgısayar yonetımı masterımı tamamladım. Hem de NCAA liginde basketbol oynadım.

Her yıl Temmuz ayında Takım Koç’umuz Billy Mims’in yönettiği, NCAA Yaz Basketbol Kampında kendisinin asistanı olarak görev yapıyorum...

6-17 yaş arasındaki özellikle Florida Eyaleti ile tüm Amerika, İngiltere ve Türkiye’den gelen gençlerle NCAA kuralları içerisinde düzenlenen Yaz Basketbol Kampında ‘BASKETBOL’ ile kucaklaşmak gerçekten heyecan verici... Uluslararası mükemmel bir organizasyon...

2010 Yaz Basketbol Kampına katılan üç Türk genç basketbolcu, Florida eyaleti High School (Lise) Basketbol antrenörleri tarafından dikkatle izlendiler ve beğenildiler... Kabul aldıkları High School ’lar arasında Melbourne High School, Holly Trinity Academy ve Florida Air Academy de bulunmaktadır.

2012 yazında ise TED İstanbul Kolejimiz ve Tarsus Kolejinden gelen 10 sporcu süper bir 12 gün yaşadılar.. Hem eğlendiler hem spor yaptılar.. Kamp başlamadan iki gün önce geldiler.. NASA müzelerini gezdiler.. Disneyland’da gönüllerince eğlendiler.. Kampta da maç tecrübelerini ve tekniklerini artırdılar.. Yiğit ARLIEL günün oyuncusu ve Muratcan AYDOĞDU yaş katagorisinde (11 yaş) All Star ödüllerini aldılar.

2013 yazında gelen yine 10 sporcudan oluşan grupta basketbol dolu günler yaşandı,,, Cem BAYRAM , Ege OKER, Gediz ALPER, Kaan BİLGİN , Arda ALPER, Tan ARAS , Mert YEMEN , Cem ERTEN VE Onur HİSARLI yine iki gün erken geldiler önce alış-veriş yaptılar…Sonra Okyanus sularında yüzdüler…Ertesi gün de Wet & Wild eğlence merkezinde gönüllerince bir gün geçirdiler…Sonra takım oldular .. Rakipleri ile mücadele ettiler.. Dört günde 8 maç yaptılar yarı finale kadar yükseldiler. Arda ALPER (kendi kategorisi Minik Takımda en iyi beşe seçildi ve ödül aldı.) Tan ARAS minik takım MVP ödülünü aldı. Onur HİSARLI (Genç takımlar arasında en iyi savunmacı seçildi ve ödül aldı.)
2014 NCAA yaz basketbol kampına katılanlar arasında TED İstanbul Koleji’nden gelen Erk TÜRKEL, Takım Kampı sonunda All - Stara seçildi. Merritt Island ve Sattelite Beach High School ’dan teklif aldı..

Bireysel kampta da beş günde hep basketbol öğrendiler.

şimdi ülkemdeki 6-17 yaş arası basketbolda yetenekli olduklarına inanan, eğitim konusunda kendilerine güvenen gençlere tavsiyem; Koç’um Billy MİMS ’in son derece eğlenceli ‘Basketbol’ dolu ve Florida eyaletinin bu önemli NCAA Yaz Basketbol Kampı’na katılıp kendilerini göstermeleri...

Amerika’da lise ve üniversiteden spor bursu almak şansını yakalamak, gelmek ve başarmak isteyen tüm gençlere, Billy MIMS NCAA Yaz Basketbol Kampını öneriyorum...

Kamp saatleri boyunca salonda gün boyu çalışan sağlık ekipleri ve idman sonrası ve öncesi buz alabilecekleri buz makinaları olacaktır. Kalacakları kampüsde ayrıca özel güvenlik bulunmaktadır. Daire sadece kartla ve içerideki bireysel odalar ise kampa katılan sporcuların her birine verilen özel anahtarlarla açılabilmektedir. Kampüsde wireless internet olanağı vardır..

Kampa her yıl yalnız 120 sporcu kabul edilmesi nedeniyle, erken rezervasyon için acele etmek gerekiyor...

www.mmbasketbol.com sitemizi inceleyebilirsiniz..


TÜM BAŞLIKLAR