Ted İstanbul Koleji Spor Kulübü


HABER / DUYURU / FAALİYET
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR UYGULAMALARI PROGRAM VE İLKELERİ

TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI OKULLARI
İLE
TED İSTANBUL KOLEJİ SPOR KULÜBÜ
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR
UYGULAMALARI PROGRAM VE İLKELERİ

 

Sayın Velimiz,

Öğrencilerimizin daha fazla spor yapmaları ile hem akademik, hem de sportif açıdan başarı seviyelerini yükseltmek amacı ile 2013-2014 öğretim yılından başlayacak “Başarılı Öğrenci – Başarılı Sporcu” yetiştirilmesini sağlamak için yeni bir program geliştirilmiş ve bu programı desteklemek üzere yeni bir yazılım alınmıştır. Yeni programın gereği olarak spor eğtim kadroları güçlendirilmiş, fiziki açıdan eksiklikler tamamlanmış, tenis için iki adet tenis kortu yapılmıştır.

Beden eğitimi ve spor dersi uygulamalarının yanı sıra, okul/kulüp takımlarımıza yönelik hazırlanan, “Başarılı Öğrenci – Başarılı Sporcu” projesi ile birlikte branşlara özel baş antrenörlük ve koçluk sistemi geliştirilmiştir.

Beden Eğitimi ve Spor derslerinde branşlara sporcu yönlendirmesi, öğrenci takip programı uygulaması, spor takımlarına sporcu seçimleri aşağıda bertildiği gibi uygulanacaktır. Ayrıca okul/kulüp spor takımları antrenman gün-saatleri programı daha sonra duyurulacaktır.

Hafta sonları (Cumartesi ve Pazar günleri) yapılan spor çalışmaları ve spor kampları, TED İstanbul Koleji Spor Kulübü bünyesinde, Geleceğin Yıldızları ile işbirliği yapılarak organize edilecektir.

Program ile ilgili detaylı bilgiler ve öğretim kadrosu ekte bilgilerinize sunulmuştur.

 

Detaylı bilgi için lütfen ekli dosyayı indiriniz.

 


TÜM BAŞLIKLAR