Ted İstanbul Koleji Spor Kulübü


HABER / DUYURU / FAALİYET
BASKETBOLCUMUZ METE GÜRAYIN BAŞARISI
BASKETBOLCUMUZ METE GÜRAY, FLORİDA INSTITUTE OF TECHNOLOGY ÜNİVERSİTESİ’NDEN MEZUN OLDU...
Başarılı sporcumuz,aynı anda hem Bilgisayar hem de elektrik mühendisliği diploması alan çift anadaldan ( double major ) ve mezun olan tek Türk öğrenciydi ...
TED İstanbul Koleji 2008 Mezunu,TED Spor Kulübü basketbolcularımızdan Mete GÜRAY, Amerikada da büyük bir başarıya imza attı..
Florida Institute of Technology  Basketbol Takımında da ( Panthers ) iki sezon forma giyen Mete GÜRAY, eğitim başarısını önde tutatarak, çok sevdiği basketboldan uzaklaştı ve aynı zamanda Bilgisayar ve Elektrik Mühendisliği bölümlerinden ( çift ana dal – double major ) mezun olarak iki fakülte diploması sahibi oldu.
Üniversite mezuniyet töreninde, Türk Bayrağı 58 ülke bayrağı arasında yer aldı.METE GÜRAY, mezun olan tek Türk öğrenciydi..
GÜRAY, beş yıl eğitim aldığı Florida Institute of Technology’de üç sömestrde 4 üzerinden 3.4 ortalama tutturarak  Dekan listesine ( Dean’s list ) girerek, önemli bir başka başarı daha elde etti.
Mete GÜRAY, önümüzdeki iki yıl da da hız kesmeme kararı aldı. Aynı Üniversitede, Florida Institute of Technology’de iki yıl MBA( Master of Bussines Administration ) yapacak..
TED İstanbul Spor Kulübü olarak başarılı sporcumuz ve öğrencimizi ve velisi TED Spor Kulübü eski Başkan Yardımcımız Teoman GÜRAY ile eski Okul Aile Birliği Başkanı eşi Oya GÜRAY’ı candan kutluyoruz.
 

TÜM BAŞLIKLAR