Ted İstanbul Koleji Spor Kulübü


HABER / DUYURU / FAALİYET
AVRUPA şAMPİYONASINI ZİRVEDE BİTİRDİK

Y.Doğa Arıbaş Laser 4.7 Avrupa Gençler şampiyonu


Bu sene lise son’a geçen öğrencimiz Yaşar Doğa Arıbaş 11 – 18 Ağustos 2012 da Breitenbrunn / Avusturya’da yapılan Laser 4.7 Avrupa Gençler şampiyonasında 2012 Avrupa şampiyonu olmuştur.
European Laser 4.7 Youth Championship & Trophy 2012 adı altında iki ayrı değerlendirme yapılan şampiyonada.Avrupa şampiyonluğu için erkeklerde 29 Avrupa ülkesinden 212 sporcu, Açık Avrupa şampiyonluğu olarak adlandırılan Trophy de ise 3 kıtada 33 ülkeden gelen 215 sporcu yarışmış Doğa Avrupa şampiyonluğunun yanında Trophy şampiyonluğunu alarak çifte başarı elde etmiştir.
Bu dalda ülkemizin spor tarihinde kazanılan ilk Avrupa şampiyonluğu olması Doğa’nın başarısının ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.
Doğa spor hayatına TED İstanbul Koleji anaokulunda judo branşına seçilmesi ile başlamış tam dokuz sene boyunca siyah kuşak imtihanına girecek seviyeye kadar düzenli judo yapmış okul ve kulübümüze bir çok madalyalar kazandırmıştır. 2008 yılında Spor Kulübümüzün İstanbul Yelken Kulübü ( İYK) ile başlattığı ortak çalışma sonucu yelken branşına adım atmış, önce B takımında Ahmet Akçan antrenörlüğünde, A takımda ise Necdet Gürsel ile yapılan yoğun antremanlar neticesinde 2010 Ekim’de Milli Takım aday kadrosuna ilk defa çağrılmıştır. 2011 yılı şubat ayında Turgut Reis Federasyon Kupasında Türkiye şampiyonu olmuştur.Daha sonra gerek yurt dışı gerekse yurt içinde bir çok iyi derece yaparak bu günlere gelmiş ve Avrupa şampiyonluğunu ülkemize getirmiştir.
Bu başarıda akademik başarı ile sportif başarının bir arada olabileceğini kendisine öğreten,derslerinden geri kalmadan spor yapmasını ( 2011 – 2012 ders yılında 79 gün idari izinli idi) sağlayan okulumuz öğretmen ve idarecilerinin katkısı büyüktür
Yelken camiasında büyük ses getiren bu şampiyonluktan dolayı Doğa’yı kutlar başarılarının devamını dileriz .
Laser 4.7 Avrupa şampiyonası ( European Laser 4.7 Youth Championship 2012)Laser 4.7 Erkek ( Avrupadan 29 Ülke, 212 Katılımcı )
1. Yaşar Doğa Arıbaş – Türkiye
2. Perez Nahuel Rodrigez - İspanya
3. Selim Hekimoğlu - Türkiye
Laser 4.7 Açık Avrupa şampiyonası ( European Laser 4.7 Trophy 2012)
Laser 4.7 Erkek (3 kıtadan 36 Ülke, 215 Katılımcı )
1. Yaşar Doğa Arıbaş – Türkiye
2. Ryan Lo – Singapur
3.Perez Nahuel Rodrigez - İspanya
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş
  • Doğa Arıbaş

TÜM BAŞLIKLAR